Dofollow Nedir? Ücretsiz Dofollow Alınabilecek Siteler

Dofollow Nedir? Bağlantı Stratejisi, günümüzde internet sitenizin varlığını çoğaltmak, marka kıymeti meydana getirmek ve arama neticelerinde daha çok görünmek için sık sık sarfedilen bir tekniktir. Arama motoru üstünde daha çok görünmek ve domain otoriter değerini arttırmanız için backlink kaynaklarına gereksiniminiz vardır. DoFollow Backlink ile ilgili detaylıca yazı yazdığımız Backlink Nedir yazımızı okumanızı şiddet ile önermekteyiz. Böylelikle buradaki DoFollow geri bağlantıların önemini ve kullanım biçimini idrak etmiş olacaksınız.

Backlink Nedir?

Backlink, bir internet sitesinden sizin internet sitenize verilen tıklanabilir bağlantılara verilen isimdir. Verilen bu ilişki pazarlama yani pazarlama stratejisi olarak değerlendirilirken bunun yanı sıra ilişki verilen internet sitesinin otoriter değerini arttır. Bu dahi trafik ve arama sonuçlarına pozitif sinyal olarak değerlendirilir. Backlink Oluşturma Stratejisinde en çok tespit edilen iki tür geri ilişki vardır. Bunlar nofollow ve dofollow olarak adlandırılır. Bu iki ilişki türünün en değerlisi olan dofollow backlinktir.

Dofollow Backlink Oluşturmanın Faydası Nedir?

DoFollow backlink alacağınız vakit ilkin arama motorlarında üst sıralara çıkmakla beraber, şayet site içi seo çalışmanız dayanıklı markalaşma sürecinde şayet faydasını en kısa sürede görmektesiniz.

  • SEO’nuzu Geliştirir ve Arama Motoru Optimizasyonu görünürlüğünüz artar.
  • Web Sitenize bu kaynaklardan görüşmeci ve trafik çekebilirsiniz.
  • Web Sitenize verilen bu backlink ile arama motorlarında (Google vb.) güvenirliğiniz artar.
  • Bu siteleri görüşme edip bağlantınız görünmeye başlandığı andan itibaren marka bilinirliği ve güvenliğiniz artar.
  • Web Sitesinin alan adı otoriter kıymeti artar.

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Günlük mantıklı bir civarda link alımı yapın.
  • Günde yeni siteler için azami 10 adet alım gerçekleştirin.
  • Sektörünüze yahut konularınıza yakın kaynaklı sitelerden alın.
  • Sadece DoFollow olarak değil NoFollow biçiminde de alın.

Dofollow Backlink SEO pazarında yükselmek için sarfedilen bir yöntemdir. Rel deyim ettiğimiz bir etikettir. Yani internet sitemi takip et demektir. Kısaca makalemizde yer verdik.

Dofollow Nedir
Dofollow Nedir

Dofollow Link Backlink Nedir?

Dofollow backlink, dijital platformlarda sarfedilen ve SEO sektörüyle ilgili bir terimdir. Arama motoru optimizasyonlarında üst sıralara yerleşmeyi gerçekleştiren faktörlerden birisidir. Web sitelerine fayda gerçekleştiren çalışma, profesyonel şekilde uygulanmalıdır. Dofollow, bir REL etiketi olarak nitelendirilir. Sitelerden link alımlarında sarfedilen Rel, arama motorlarında yükselmeyi nitelikli internet’ler vasıtasıyla sağlar. Dofollow çalışması uygulanan internet sitesinin niteliği niteliğindedir. Tarayıcılar yönünden değerlendirilirken, Pagerank ve Alexa değerlerinde yükseliş sağlar. Doğru ve uygun link seçimleriyle Dofollow, Trustrank değerlerini direkt olarak yükseltir.

E-Ticarette Dofollow Backlink

Seo pazarında, balans ve uygun miktar önemlidir. Arama motorlarının takdir kriterleri ve internet sitelerini sıralama seçenekleri farklıdır. Web siteleri için fazlası kere kere link alabilmek, Dofollow backlink alabilmek Nofollow dengesini kurmayı gerektirir. Yoğun şekilde dofollow alabilmek internet sitelerinin Spam olarak algılanmasını sağlayabilir. Google ilkin olmak suretiyle bütün arama motorlarında bump olarak internet sitesinin silinmesini engel olarak, naturel yükseliş sağlanmalıdır.

E-ticaret sistemleri, kurumsal internet dizayn ve farazi mağazacılık sistemleri gibi pekçok platformda Seo yazılımları ehemmiyet taşır. Binlerce rakip firma arasından sıyrılmak ve arama motorlarına güvenilen imaj sunarak, üst sıraya yerleşmeyi gerçekleştiren faktörlerden biridir.

Seo yazılımları yalnızca birkaç anahtar sözcük seçimlerinden ibaret olmayan, pekçok etkeni ve çalışmayı içerisinde barındıran optimizasyonlardır. Seo pazarında uygun yazılımları, doğru link değişim ve yönlendirmeleri, ahlaki backlink çalışmaları ile firmalara yükseliş imkanı sunuyor. Arama motorlarında naturel görünüş sağlayarak, gaye kitleye ilk bayağı erişebilmeyi sağlıyor.

Nofollow Link – Dofollow Link Nedir?

Nofollow ve dofollow link yapıları ve bu yapılar arasındaki farkları inceleyeceğiz bugün. Doğru olarak bildiğiniz yanlışları bugün düzeltecek ve seo yönünden sitenize fayda sağlayacağız. Dofollow linkler klasik olarak a etiketleri ile vermiş olduğumuz linklerdir. Bir siteden diğer bir siteye a etiketi ile klasik şekilde link verirsek backlink vermiş oluruz. Yani biz o siteye kefil olmuş oluruz. Sitemizde dolaşan Google botları nofollow olarak belirtmediğimiz linklerimize gelir ve vermiş olduğumuz linkteki siteye yönlenirse biz o siteye kefil olmuş olup backlink vermiş oluruz.

Nofollow linkler şayet a etiketleri arasına rel=”nofollow” yazılarak verilir. Google botlarına biz bu siteye kefil yahut referans değiliz manası taşır. Google botları sitemizde dolaşırken linklerin nofollow verilmesi halinde link vermiş olduğumuz siteye kefil değiliz manası taşıyacak ve vermiş olduğumuz linki backlink olarak kabul etmeyecektir ama Google sıralamamızın yükselmesini sağlayacaktır. Örnek olarak rel=”nofollow” link biçiminde kullanılmaktadır. Çoğu şahıs nofollow verilen linki Google botları yönünden noindex olarak algılamakta ama öyle bir şey söz hususu değildir. Peki nofollow ve dofollow linklerin ne olduğunu anladık ama nerede hangisini nasıl kullanmalıyız sorusunun cevabına gelecek olursak.

Panda güncellemesinden evvela sitemizden link çıkışları nofollow ile olur sitemize linkler dofollow ile olursa Google nazarında değerimiz artmaktaydı. Yani sitemizde dolaşan botlar dofollow link gördüğünde sitemizden çıkıp referans olduğumuz siteye yönlendiğinde bu bize dezavantaj olmaktaydı. Düz mantık ile çalışmaktaydı ama bundan sonra işler hiç o kadar dahi kolay değil. Doğal olarak günümüzdeki internet siteleri (backlink için oluşturulmamışsa internet sitesi) dofollow link çıkışı uygulamak istemeyecektir. Bu sebeple gerçekte nofollow ve dofollow link sayılarımızın belli dengede olması gereklidir. Bu balans 4’te 1 oranında olması gereklidir asgari. Örneğin sitenize 12 adet dofollow link ile backlink alıyorsanız bunların asgari 3 tanesi nofollow olması gereklidir. Eğer ki tümü dofollow olursa Google nazarında yapmış olduğunuz link inşası çalışmanız dezavantaj oluşturabilir ve sıralamanız önemli kayıplara yer açabilir. Kısaca özetlememiz gerek görülürse çok ilgisiz bloglardan dofollow link alabilmek yerine ilgili bloglardan nofollow link alabilmek böylece daha mantıklıdır.