Edu ve Gov Backlink Nedir? Backlink Nasıl Alınır?

Backlink Nedir? SEO’ya Tesiri Nedir?

Edu ve Gov Backlink Nedir, SEO ‘dahi mühim tesire sahip iki esas çalışma vardır; site içi SEO ve site dışı SEO olmak suretiyle. Site dışında yapılacak olan çalışmalar harici internet sitelerinden link taşımak ve bu linkleri değerlendirmek olacaktır. Bu hususta SEO yönünden çok mühim ve Google gözetiminde de değerlidir. Her ne kadar her geçen gün backlink kıymeti ve tesiri azalsa dahi şimdi google algoritmasında sıralama saptama hususu ile alakalı backlink’ler önemlidir. Ancak tabi ki doğru bir şekilde kullanılması kaydı ile. Google bazı backlink kullanımlarının naturel olmadığı için arama sonuçlarına tesir etmemesini ve bu tür kullanım yapanlarında cezalandırılmasını hedeflemektedir. Bu sebeple backlink çalışması yapılırken zararlı backlink durumundan çekinmek gerekecektir.

Hangi Kaynaklardan Backlink Alınmalıdır?

Backlink alırken çok titiz olunmalıdır, her bireyin bildiği günlük ziyareti ve tıklanması olan internet sayfalarından backlink alabilmek tabi ki faydalıdır fakat. Buralardan dahi link alırken hangi kategori sayfasında yer alacağınız ve sizinle alakalı içeriğin nasıl olduğu gibi ayrıntı konular dahi dikkatlice yapılmalıdır. Link verilen site ve sizin sitenizin kategorisi ahenkli değilse bu linkler sizin için zararlı neticelere yol açabilir. Web siteniz için backlink alırken backlink alınabilecek siteler kullandığınızdan güvenilir olmanız gereklidir. Ayrıca doğru kategori tercih edilmelidir. Aksi halde internet siteniz için negatif neticeler doğuracak ve internet sitenizin sıralamasına zarar verecektir. Haber sitelerinden ve kategorinize elverişli olan sitelerden internet siteniz için zarar oluşturmayacak şekilde backlink alabilmek internet sitenize daha çok trafik çekilmesini sağlayacaktır.

Edu backlink nedir
Edu backlink nedir

İstemediğimiz Backlinkleri Engel Olabilir miyiz?

Evet, google search console üzerinden disavow tool sayesinde lüzumsuz, spam ve zararlı olduğunu düşündüğünüz linkleri kabul etmediğinizi google’a bildirebilirsiniz. Bu linkleri google’a şikayet ederek engellemeniz size mühim avantajlar kazandırabilir. Google algoritması naturel olmayan yöntemlere başvuran siteleri cezalandırarak kullanıcılarına daha naturel neticeler göstermeye odaklanmıştır. Bu sebeple yorumlarda bulunan backlinkler çoğunlukla sizin için zararlı sayılabilir. Çünkü daha evvela tıpkı yorumlar arasında zararlı olarak belirtilmiş linkler varsa google bu linkleri de zararlı link kategorisine alabilmektedir. Google disavow tool üzerinden internet sitenize gelen backlinkleri kategori dışı bırakarak engel olabilirsiniz. Zararlı backlinkler sitenizin sıralamasını geri düşürmek için diğerleri yönünden dahi yapılabilmektedir. Bu sebeple backlinklerin denetim edilmesi büyük bir ehemmiyet arz etmektedir.

Backlink Nasıl Alınır?

Backlink alma yolları alttaki gibidir;

  • İnternet sitenizi izah eden yazıları bloggerlardan yazmalarını isteyebilirsiniz.
  • Önemli blog yazarlarının, paylaşmış olduğu metinlerin altına yorum atabilirsiniz.
  • Paravan siteler aracılığı ile link verebilirsiniz.
  • Başka bir siteden kendi sitenizi tanıtıcı bir tanıtım yazısı temin edebilirsiniz.

Başka birinin sizin rastgele bir bağlantınız olmadan backlink yapması en mühim şeydir diyebiliriz. Kendiniz insiyatif alarak hazırladığınız backlinkler neticesinde bazı problemler oluşturabilir. En süregelen problem spam olarak imgelenmesidir diyebiliriz. Arama motorlarının sitelere verilen linkleri araştırma algoritması günden günde değişiklik göstermektedir. Yakın vakitte sitenize gelen bir kullanıcının yalnızca giriş yapması değil, sitede geçirdiği zaman ve diğer sayfaları görüşme edip etmediği gibi hallerde göz önüne alınacak gibi görünüyor. Durum bu türlü olunca backlink gibi mühim bir şeyi göz ardı etmek muhtemel olmayacaktır.

Backlink nedir nasıl alınır
Backlink nedir nasıl alınır

Backlink SEO İçin Neden Önemli?

SEO çalışmaları niçin mühim diyerek merak ediyorsanız internet siteleri ve firmalar için sağlamış olduğu avantajların bazılarını aşağıda sizlerle paylaştık;

  • Ziyaretçi yahut müşterilerle süratli ve çok daha tesirli bir şekilde haberleşme kurma fırsatı tanımaktadır.
  • Eğer bir işletmeniz varsa yalnızca bulunduğunuz yerde değil, çok daha geniş bir kitle ile iletişime geçme fırsatı bulabilirsiniz.
  • Az maliyet ile tanıtım yapabilir ve hizmetinizi daha çok şahsa ulaştırabilirsiniz.
  • Ürün yahut hizmetinizi arayan şahıslar daha ayrıntılı bilgiye erişebilir ve araştırma yapabilir.
  • Ürün takibi, stok takibi, şikayet ve müşteri analizi gibi bulguların akışını kolay ve süratli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu avantajlardan faydalanmak için sistemli ve iyi bir SEO çalışması gereklidir. Çok hoş, müthiş bir internet siteniz olur fakat bu siteyi görüşme edecek şahıslara gereksiniminiz olacaktır. SEO çalışmaları dahi tam bu noktada döneme girmektedir. Bu yazımızda siz kıymetli okuyucularımız için backlink nedir, backlink alınırken nelere dikkat etmek lazım olur, SEO nedir ve niçin önemlidir sorularının cevabını vermeye çalıştık. Umarız sizler için bilgi verici bir içerik olmuştur.

EDU Backlink Nedir?

Edu Backlink, resmi eğitim kuruluşlarının internet sitelerinden alınan geri bağlantılar ile sağlanan bir backlink türüdür. Arama motorları yönünden çok sevilmektedir.

GOV Backlink Nedir?

Gov Backlink, Resmi kamu kuruluşlarının internet sitelerinden sağlanan ve gaye URL yönünden büyük değere kazandıran bir backlink türüdür.

EDU ve GOV Backlink Nasıl Sağlanır?

EDU ve GOV backlink alınması en zor backlinkler arasında yer alır. Profesyonel SEO kuruluşları yönünden sağlanabilmektedir.

(.edu) Edu Nedir Ne İşe Yarar?

İnternet kullanıcılarının çok azı internet ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibidir. Genelde insanlar kullandıkları internetin nasıl ve nerede oluşturulduğunu araştırmazlar ve bu nedenle de bilmezler. İnternet sitesi açmak için çok türlü yöntemler bulunmaktadır. Öncelikli olarak yapmanız gereken açacağınız site için bir internet uzantısı bulmaktır. Uzantıları hepimiz epey bilmekteyiz. Org, net yahut com en çok sarfedilen internet uzantılarıdır. Bu uzantılardan değişik olarak türlü alanlarda değişik uzantılar dahi kullanılmaktadır.

İşte edu uzantısı dahi eğitim bölümünde tercih edilen uzantıdır. Edu sözcük olarak İngilizce education sözcüğünün kısaltılmış halidir. Education eğitim demek. Bu sebeple eğitim bölümünde bu uzantı tercih edilmektedir. Örneğin İstanbulüniversitesi.edu buna en hoş örnektir. Aynı vakitte edu sözcüğünün beraberinde bulunduğu ülkenin kod adı dahi kısaltılarak yazılır. Bizim ülkemizin kod adının kısaltılış biçimi TR dir. Bu sebeple edu.tr biçiminde uzantılar görülmekte. Önce hangi mektep yahut yüksek okulsa onun adı yazılır sonrasında şayet yanına edu sözcüğü katılır ve en son dahi okulun bulunduğu ülkenin kod adı kısaltılarak yazılır. Böylece kolay bir internet sitesi kurulmuş olur.

(.gov) Gov nedir Ne İşe Yarar?

İnternette gezinirken her gün onlarca siteye rast geliyoruz. Bunlardan çoğunun uzantısı .com biçiminde iken, değişik uzantılar dahi görmek muhtemel. Söz hususu uzantılar, gerçekte bize gireceğimiz internet sitesinin içeriği ile ilgili bazı ipuçları sunuyor.