Proportion

En İyi 10 Teknik SEO Analiz Aracı; Sitenizi optimize etme süreci için en son SEO analiz araçlarını kullanıyor musunuz?

Her dijital pazarlamacı, doğru bir SEO web sitesi analizinin nasıl yapılacağının farkında olmalıdır, ancak bunu manuel olarak gerçekleştirmek zaman alıcı ve yorucu olabilir.

En İyi 10 Teknik SEO Analiz Aracı

Dijital pazarlamacılar ayrıca, arama sonuçlarındaki sıralamayı olumsuz yönde etkileyebilecek web siteleriyle ilgili en kritik sorunları saptamak ve düzeltmek zorunda kaldıklarında güvenilir SEO analiz araçlarına ihtiyaç duyarlar.

SEO Nedir?
SEO Nedir?

Bu yazıda, öğrenmeniz ve temel özelliklerine bakmanız gereken en iyi 10 teknoloji SEO analiz aracını sunacağız. Sitenizin SEO’sunu iyileştirebilecek her aracın en önemli özellikleri ve bu araçlara nasıl erişebileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz.

En İyi 10 Teknik SEO Analiz Aracı

Google Arama Konsolu

Giriş: Google Arama Konsolu, web tasarımcıları veya web sitelerinin yöneticileri gibi çevrimiçi olan kullanıcılara Google sonuçlarındaki varlıklarını izlemeleri için yardımcı olan, Google tarafından sağlanan ücretsiz bir uygulamadır.

Yararlar ve Özellikler: Google Arama Konsolu, kullanıcıların SEO ile ilgili en yaygın sorunları belirlemelerine yardımcı olacak araçlar ve raporlar sağlar. Google’ın web tarayıcılarının web sitenizdeki her sayfaya erişebildiğini ve yeni sayfaların beklendiği gibi dizine eklendiğini doğrulamak ve ayrıca Google, sitenizle ilgili spam veya dizine ekleme sorunları tespit ettiğinde bildirim almak için Search Console’u kullanabilirsiniz. Teknik SEO eklentilerinin yanı sıra bu arayüz, pazarlamacıların sitelerinin önceki bağlantı profilini gözden geçirmelerine ve Arama sonuçlarındaki anahtar kelimelerin konumlarını izlemelerine olanak tanır.

Fiyat: Google Arama Konsolu tamamen ücretsizdir. Başlamak için bu bağlantıyı tıklayın ve ardından adımları izleyin.

GTmetrix

Tanıtımı: GTmetrix, sitenizdeki hız veya kullanıcı deneyimini etkileyebilecek teknik sorunlar konusunda sizi uyarabilecek bir performans analizi ve raporlama aracıdır. Google, sıralamada bir faktör olarak kullanıcı deneyimine giderek daha fazla odaklanmaya başladı. Sayfa yükleme süreleri gibi yönleri iyileştirmeye yardımcı olmak için mevcut en etkili analiz araçlarından biri olmasının nedeni budur. Bu faktörlerin arama motoru sıralaması üzerinde bir etkisi olabilir.

Özellikler ve Avantajlar: Gtmetrix; Google PageSpeed ​​Insights ve Yahoo! Yahoo! ile aynı yönergelere göre sitenizden performans hakkında veri toplar! Yavaş. Ardından, web sitenize platformdaki diğer kullanıcılara göre bir dizin derecelendirmesinin yanı sıra bir performans puanı verir. Sitenizin hızını değerlendirmenize ve diğer web sitelerine karşı nasıl performans gösterdiğinizi görmenize olanak tanır.

Sonraki adım optimizasyondur: GTmetrix, sayfaların yüklenme sürelerinin sayfa boyutu ve istek miktarıyla nasıl ilişkili olduğunu görselleştirmenize yardımcı olur. Ardından, kullanıcılarınızın kullanıcı deneyimini geliştirmek ve motorlarda Arama sonuçlarında daha belirgin olmak için en iyi yöntemi seçmek mümkün olur.

Fiyatlar ve erişim: A, bu aracın ücretsiz sürümü artık mevcut. Kullanıcıların en az üç URL’yi izlemesine, ancak rapor filtrelerine ve ek seçeneklere sınırlı erişime sahip olmasına olanak tanır. Ücretli planlar aylık 14,95 ABD doları ile başlar ve analize özel bir analitik hesabı, uzaktan erişim, anında izleme, video kaydı ve çok daha fazla tarama ve algılama özelliği sunar.

Screaming Frog

Giriş: Screaming Frog, Google, Apple, Amazon ve Disney’den oluşan bir müşteri tabanı ile teknik SEO analizi alanında liderlerden biridir. Screaming Frog’un SEO Spider aracı, her büyüklükteki web sitesini inceleyen ve kullanıcılarına SEO ile ilgili ipuçları sunan bir web tarayıcısıdır.

Avantajlar ve Özellikler: SEO değerlendirmesinin teknik yönleri açısından, SEO Spider hakkında sorulması gereken en önemli soru, yapamadığı şey olabilir mi? SEO Spider’ın sitenizdeki bozuk köprüleri belirlemesini ve optimize edilmemiş veya meta verisi olmayan sayfaları ortaya çıkarmasını, web sitesi sayfalarınızın daha kolay dizine eklenmesini sağlayan kesin XML site haritaları oluşturmasını, kırık yeniden yönlendirme zincirlerini keşfetmesini ve değiştirmesini, gereksiz sayfaları bulmasını ve daha fazla.

Teknik SEO
Teknik SEO

Erişim ve Fiyatlandırma: SEO Spider’ın ücretsiz sürümü 9,99 $ olarak fiyatlandırılır. SEO Spider, kullanıcıların 500’den fazla web sayfasına göz atmalarını sağlar. Ayrıca, yaygın olarak meydana gelen teknik SEO sorunlarının teşhis edilmesine yardımcı olabilir. Ücretli bir sürüm, yılda 149PS fiyatla fiyatlandırılır. Sınırsız URL taraması ve planlanmış taramalar gibi ek seçeneklerin yanı sıra Google Analytics, Search Console, PageSpeed ​​Insights ve daha fazlasıyla entegrasyon sağlar.

Modified Page

Genel Bakış: Değiştirilmiş sayfası, sitenizden SEO ile ilgili verileri toplayan ve bilgileri, tahminler ve optimizasyon ipuçlarını içeren temiz bir raporda görüntüleyen, tarama için entegre bir tarayıcı aracı olarak tanımlanabilir.

Faydalar ve Özellikler: Modified bir tarayıcı uzantısıdır ve web sitenizi analiz etmek ve incelemek için gereken arka uç bilgi işlem kaynaklarını sunar. Tarayıcı, esasen bozuk yönlendirmeler veya dahili bağlantı sorunları gibi teknik sorunları, yinelenen içerik ve XML Site Haritası (XML site haritası) ile ilgili sorunları algılar, ancak aynı zamanda temiz başlıklar, H1 başlıklarına sahip olmayan sayfalar veya eksik veya yanlış optimize edilmiş meta verilerle. Ayrıca açıklama içeren sayfaların ve çok daha fazlasının gösterilmesine yardımcı olur.

Erişim ve Fiyatlandırma: Uygulama, kısıtlı özelliklere ve aylık 5 dolardan başlayan ücretli aboneliklere sahip ücretsiz bir sürümle birlikte gelir.

SEOmator

Genel Bakış: SEOmator, şu anda piyasadaki en etkili teknolojik SEO analiz araçlarından biridir. Çoğu dijital pazarlama uzmanı, SEO’larının nasıl performans gösterdiğini değerlendirmek için dört adede kadar pazarlama aracı kullansa da, SEOmator, tek bir platformda sayfa içi, teknik ve sayfa dışı SEO analizi sağlayabilir.

Faydaları ve Özellikleri: SEOmator, web tabanlı uygulamalar aracılığıyla tespit edilen sorunların uzun bir listesini sunabilmektedir. Liste, teknik, sayfa içi ve sayfa dışı SEO bileşenlerini kapsayan 10 farklı kategoriye ayrılmıştır:

  • Tarayıcı Raporu, hasarlı bağlantılar veya yeniden yönlendirme zinciri gibi teknik sorunları tanımlar.
  • Yapılandırılmış verilerin yokluğunu izleyen Yapılandırılmış Veriler.
  • HTML meta etiketlerinin mevcut olup olmadığını ve web sitelerindeki içerik için optimize edilip edilmediğini belirleyen HTML Etiketleri (HTML Etiketleri).
  • Sayfa Hızı parametresi, kullanıcı deneyimine dayalı olarak iyi bilinen bir Google sıralama öğesi olan sayfaların yüklenme hızını kontrol eden bir faktördür.
  • Web sitenizdeki bağlantıların sayısını, amacını ve bağlantı metnini izleyen Dahili Bağlantılar.
  • İçerik Kalitesi, içeriğin değerini ve erişilebilirliğini değerlendirir.
  • Bir sitenin yeterli sayıda bağlantı tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol eden geri bağlantılar. Çok Dilde Destek, dil kodlarını ve farklı dilleri konuşan kişiler için erişilebilirliği analiz eder.
  • Mobil uyumlu bir düzen oluşturmak için analitiği kullanan Mobil Kullanılabilirlik. Sayfa içi, teknik ve sayfa dışı analitiklerin bu kombinasyonu, SEOmator’ı yalnızca teknik yönü değil, SEO’larının tüm yönlerini incelemesi gereken dijital pazarlamacılar için ideal bir seçim haline getirir.

 

Fiyatlar ve erişim: SEOmator küçük işletme aboneliği ayda 19 dolardan başlıyor, ancak kullandıkça öde modeli var, bu da herhangi bir zamanda tüm analiz için 5 dolar ödemenize izin veriyor. Ajans müşterileri, SEOmator aboneliğine sahip olmaları, sınırsız SEO analiz araçlarını ücretsiz olarak sunmalarına izin verir. Sitede bulunan SEO analitik araçları ve araçları.

SEMrush Site Denetimi

Giriş: SEMrush, arama motorları platformları için en güvenli ve sağlam hepsi bir arada pazarlama yazılımlarından biridir. 130’dan fazla sayfa içi ve teknik SEO sorununu ortaya çıkaran site analizi için tek bir araç kullanarak teknolojik SEO analiz yetenekleri sağlar.

Yararları ve Özellikleri: SEOmator ve bu listede listelenen diğer araçlara benzer şekilde SEMrush, bir web analizi yaparken SEO’nun tüm teknik SEO konularını kapsar. SEMrush ve diğer araçlar arasındaki temel fark, raporlama için gösterge tablolarının ve yeteneklerinin oluşturulmasıdır.

SEO Araçları
SEO Araçları

SEMrush, SEO’nun belirli bir yönüne ilişkin tematik raporların yanı sıra kullanıcılara sunulan özel raporlar sunar. Uluslararası arama motoru optimizasyonunda web sitelerinin taranabilirliği, sitelerdeki performansı gibi konularda öne çıkan raporları özel raporlar olarak sıralamak mümkündür. Bu araç aynı zamanda web sitesi performansını etkileyen en önemli teknik sorunları da ele alarak dijital pazarlama endüstrisinin SEO süreçlerine öncelik vermesini sağlar.

Fiyatlar ve erişim: SEMrush, web sitenizin 100 sayfasını ücretsiz olarak incelemenizi sağlar. Bu, tüm önemli raporları ve özellikleri içerir, böylece hizmeti satın almadan önce tamamen test edebilirsiniz. Bunu takiben, temel abonelik her ay 99,95 ABD Doları tutarındadır. SEMrush, pazarlamacılar için eksiksiz bir araçtır. Bu nedenle, pahalı maliyetine rağmen, teknik nedenlerle SEO analizinin ötesine geçen birçok başka özellik ile birlikte gelir.

Google PageSpeed ​​Insights

Özeti: Google PageSpeed ​​Insights, sayfa hızını artırmaya odaklanan gelişmiş bir SEO analiz aracıdır. Bir URL yazdığınızda, sayfanın içeriğini analiz eden ve sayfanın nasıl daha hızlı yükleneceği konusunda öneriler sunan Google PageSpeed ​​Insights’a erişebileceksiniz.

Yararlar ve Özellikler: Sayfa yükleme hızı, özellikle son zamanlarda arama sonuçlarındaki sıralamayı belirlemek için kullanılan başlıca SEO teknik faktörlerinden biridir. Web sitelerinin yüklenmesi uzun sürerse, kullanıcılar içeriğin yüklenmesini beklerken daha sık zaman kaybeder ve sonuç olarak siteyi terk eder ve asla etkileşime girmez. Bu, ziyaretçiler için hoş olmayan bir deneyimin yanı sıra daha yüksek bir hemen çıkma oranıyla düşük dönüşüm oranıyla sonuçlanır.

Bu aracın en etkileyici yönlerinden biri, sitenizi Google Chrome kullanarak açtığında, topladığı alan bilgilerine göre sayfanın hızını analiz etmesidir. Saha verileri, sitenizi gerçek cihazlardan ziyaret eden gerçek kullanıcıların deneyimlerini ortaya çıkarabilir ve optimizasyonlarınızın gerçek dünya performansını nasıl etkilediği hakkında daha kesin ayrıntılar sağlayabilir.

Fiyatlandırın ve Google PageSpeed ​​Insights’a ücretsiz erişin. Tüm kullanıcılar için tamamen ücretsizdir.

Ahrefs Site Denetim Aracı

İncelemesi: Ahrefs, hepsi bir arada en güvenilir SEO araçları arasında en iyi yarışmacı olmak için gelişmeye devam ediyor. Ahrefs, her zaman bu seçimde bulacağınız teknik SEO analizi için daha eksiksiz ve kullanıcı dostu araçlardan birini geliştirmeye çalışmaktadır.

Avantajlar ve Özellikler: Ahrefs tamamen bulutta çalışır. Bu, aylık abonelik ücretiniz karşılığında Ahrefs’in size, sunduğunuz diğer hizmetleri çalıştırmak için gereken her bilgi işlem kaynağının yanı sıra deneyimi de sağlayabileceği anlamına gelir. Ahrefs web sitesi analiz aracı, arama sonuçlarındaki konumunuzu etkileyebilecek 100’den fazla SEO teknik ve sayfa içi sorununu otomatik olarak algılar. En iyi şeylerden biri, Ahrefs’in bu sorunları sorun türüne göre sınıflandırması ve ardından bunları, göz atabileceğiniz ve ekip üyelerinizle tartışabileceğiniz veya müşterilerinize sunabileceğiniz tam renkli görüntülere sahip dosyalarda birleştirmesidir. Burada kullanılan paketler, performans HTML etiketleri ve sosyal etiket içerik kalitesi, giden ve gelen bağlantılar ile bozuk komut dosyaları veya resimlerden oluşur.

Erişim ve Fiyatlandırma: Ahrefs abonelikleri 99$’dan başlar ve 7 günlük deneme paketi yalnızca 7$’a sunulur ve tüm özellik setine sınırsız erişim içerir.

DeepCrawl

Giriş: DeepCrawl, işletmeler için gelişmiş bir teknik SEO analizi ve gelişmiş özelliklere ve özel tasarlanmış raporlama yeteneğine sahip tarayıcı tabanlı bir program olarak bilinir.

Avantajlar ve Özellikler: DeepCrawl, profesyonel bir SEO aracından bekleyeceğiniz tüm yeteneklere sahiptir. Bozuk bağlantıları tespit edebilir, XML site haritalarını güncelleyebilir, sayfaların performansını ve hızını analiz edebilir ve içeriğin kalitesini doğrulayabilir ve sitenizin arama motorları tarafından taranacak şekilde düzgün yapılandırıldığından emin olabilir. DeepCrawl’ı diğer eklentilerden ayıran şey, önceki analizlerin sonuçlarını değerlendirmenize ve iyileştirilmesi gereken alanları belirlemenize olanak tanıyan tarihsel analiz özelliğidir.

Fiyatlandırma ve Erişim Fiyatı: Tek bir projeye erişmek için ayda 14 ABD Doları veya üç projeye kadar 62 ABD Doları ve ek hizmetlere ihtiyaç duyanlar için isteğe bağlı paketler.

OnCrawl

Genel Bakış OnCrawl Nedir? OnCrawl platformu, bir günlük analizcisi, bir geri bağlantı izleyicisi ve teknik SEO için analitik araç içeren çok çeşitli yararlı SEO ve web yönetim araçlarına ev sahipliği yapar.

Avantajlar ve Özellikler: Teknik SEO analizinde OnCrawl’ı diğer rakiplerinden ayıran özellikler aşağıdadır. Birincisi, kapasitesi: OnCrawl, 70 milyondan fazla sayfa görüntülemeye sahip Avrupa’nın en büyük e-ticaret web sitesini kontrol etmek için tasarlanmıştır. Bu, kullanıldığında büyük veya yavaş bir tarama yazılımı gibi davranmadığı anlamına gelir. Diğer bir neden ise, kullanıcılara tek tek taramaları karşılaştırma ve hemen çözülmesi gereken teknik sorunları belirleme yeteneği sağlayan tarama karşılaştırmasına izin vermesidir.

Ayrıca ilgi çekici görseller ve gelişmiş ayarları kullanarak taramaları ayırma ve kişiselleştirme yeteneği de sundu. Kurumsal ve dijital ajanslar ile büyük sitelere sahip şirketler için OnCrawl, sunduğu özelliklerden yararlanmak için idealdir.

Fiyatlandırma ve Erişim: OnCrawl için mevcut olan minimum abonelik, bir aylık 49 EURO’dur. Bir etki alanında her ay 100.000’den fazla taramaya ev sahipliği yapabilir. Faaliyette olan birkaç projesi olan ve her ay milyonlarca veya daha fazla sayfayı tarayabilen küçük işletmeler veya ajanslar için daha pahalı abonelikler sunulmaktadır. Satın almadan önce SEO analiz aracını denemek için 14 günlük bir deneme süresi mevcuttur.

 

İlgili yazı

Yorum yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir ve hizmetleri inceleyebilirsiniz.
👋 Merhaba, size yardımcı olmamı ister misiniz?