Proportion

Sitenize tek bir yerden etiket ve komut dosyası ekleme sürecini kontrol etmenizi sağlayan Google Etiket Yöneticisi, verimli ve pratik olduğu için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Google Etiket Yöneticisi Nedir?

Öncelikle açık kaynaklı bir araç olan etiket yöneticisi ile kodlamaları ve etiketleri tek bir yerden gerçekleştirmek ve ayrıca belirli durumlarda her bir etiketin etkinleştirildiğinden emin olmak mümkündür.

Bu etiket yöneticisinin en popüler özelliklerinden biri, Google ürünleriyle kullanımının sınırlı olmamasıdır. Crazy Egg veya Criteo gibi araçlarla süreçleri entegre etmek için GTM teknolojisini kullanmak mümkündür. Ek olarak, özel HTML etiketleri ekleyebilir ve web sitenizin etiketler yoluyla daha düzenli olmasını sağlayabilirsiniz.

Size Her Yönden Avantaj Sağlayan Google Etiket Yöneticisi Üzerinden Destek Alın

Günümüzde popüler bir seçim olan Google Etiket Yöneticisi, verimliliği ve kullanışlı tasarımıyla kullanıcılar tarafından övgüyle karşılanmaktadır. Kurulumu ve kullanımı kolay olan yönetici, kullanıcılara sadece büyük şirketler için değil, aynı zamanda küçük ve orta ölçekli işletmeler için de ideal bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Google Etiket Yöneticisi verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olur; Site analizi ve dönüşüm izlemeden reklamcılıktan hedef kitlenize ulaşmaya kadar çeşitli açılardan kolaylık sunar. Ayrıca kullanıcılara kendi etiketlerinizi ekleme ve düzenleme olanağı verir, böylece tüm bu alanlarda başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Google Etiket yöneticisi
Google Etiket yöneticisi

Kullanımı basit olduğu için zaman kazanmak için kullanılabilen ve kullanıcıların etiketleri hızlı bir şekilde yüklemesine olanak tanıyan Google Etiket Yöneticisi. Göreviniz için gerekli olan kritik verilerin hatasız bir şekilde toplanmasına yardımcı olur ve bu görevi tamamlamanın en güvenli ve güvenli yolunu sağlar. Kendinizi güvende hissedeceksiniz. Net bir etiketlemenin gerçekleşmesini sağlarsınız. Özellikle yoğun bir günde, yepyeni bir kampanya başladığında sürecin sorunsuz ilerlemesini sağlayın.

Etiket Yöneticisinin Sağladığı Fırsatlardan Yararlanın

Etiketlerinizi istediğiniz zaman eklemenize ve etiketlerinizi değiştirmenize olanak tanıyan Google Etiket Yöneticisi’ni kullanabilirsiniz. Bu etiket yöneticisi tüm etiketlerle uyumlu olduğu için sorun olmaz.

Mobil ve web uygulamalarına uygun birçok Google ve üçüncü taraf etiketi bulunduğundan bu özellik son derece kullanışlıdır. Kullanımı basit şablonlar sağlayarak pratiktir.

Bu yardımcı yönetici ile, sitenizi ziyaret eden kullanıcılar tarafından alınan çerez onay seçimlerine yanıt olarak etiketlerinizin çalışma şeklini görebilir ve kontrol edebilirsiniz. İhtiyacınız olan öğelere sahip olmayan bölümlere özel etiketler oluşturmak, ardından etiket şablonunuzu Topluluk Şablon Galerisi’ne eklemek, etiket satışı yapmak ve şirketinizde çalışmak kolaydır.

Daha fazla sayıda potansiyel müşteriye erişim sağlayan Google Etiket Yöneticisi, sitenizdeki belirli sayfalara erişim derecesini belirlemenize yardımcı olur. Hassas erişim kontrollerinden çalışma alanlarına kadar her özellik ekibinizin üretken olmasını sağlar.

Google Etiket Yöneticisinin Çalışma Prensibi Hakkında Bilgi Edinin

Google Etiket Yöneticisi, tek bir etiket üzerinde çalışarak görevinizi verimli bir şekilde tamamlamanıza da izin verebilir. Bir Google Etiket Yöneticisi hesabınız varsa, çok çeşitli mobil veya web tabanlı uygulamalar için üçüncü taraf etiketleri de dahil olmak üzere her etiketi yapabilirsiniz.

Etiket yöneticisi üç bileşenden oluşur. Aşağıdaki sırayla kategorize edilebilirler:

Etiket: Bu alan genellikle JavaScript içeren kodu sitenize eklemenizi sağlar. İlk adım, Google Etiket Yöneticisi hesabınızda oluşturduğunuz hesap içinde bir Kapsayıcı oluşturmaktır. Ardından, işinizi hızlandırmak için kolayca etiketler ekleyebilirsiniz. Google Remarketing, Facebook Pixel ve AdWords dönüşüm izleme Criteo dahil tüm etiketlerinizi buraya eklemeniz mümkündür. Bu etiket yönetimi aracı özel HTML etiketlerine de izin verdiği için sorun olmamalı. Desteklenmeyen etiketler kullanıyorsanız, aracın yardım sayfalarını kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

En basit haliyle etiketlerinizin ne zaman hangi sayfada tetikleneceğine karar vermenize yardımcı olan tetikleyiciler, etiketle ilgili çalışmaları gün boyunca zorlanmadan gerçekleştirmenizi sağlar. Örneğin, AdWords dönüşümlerini izlemek istiyorsanız, tek yapmanız gereken Teşekkür sayfanıza uygun kodu koyarak etkinleştirmenizdir.

Değişkenler: Değişkenler, tetikleyiciler tarafından kullanılan değerlerdir. Google Etiket Yöneticisi hesabınızın ayarlarında standart özellikler olarak çeşitli değişkenler sağlanır. Ayrıca dilerseniz kendi değişkenlerinizi ihtiyaçlarınıza uygun hale getirebilir ve kolayca tanımlayabilirsiniz.

Bu yardımcı araçla, sahip olduğunuz etiketleri yönetebilir, etkinleştirilmeleri gereken anı tanımlayabilir ve ne zaman tetiklenmemeleri gerektiğini düzenleyebilir ve hangi sayfaların tetikleneceğini belirleyebilirsiniz.

 

İlgili yazı

Yorum yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir ve hizmetleri inceleyebilirsiniz.
👋 Merhaba, size yardımcı olmamı ister misiniz?