SEO

Arama Motoru Optimizasyonu SEO

Arama motoru optimizasyonu” için kısaltmalardan kısaltılan SEO tam olarak nedir? İngilizce deyim “Search Engine Optimization ” ve genellikle bizim dilimizde “Arama motoru optimizasyonu” adıyla anılır.

SEO veya arama motoru optimizasyonu olarak da bilinen SEO, doğrudan İngilizce kökenli ve “Arama motoru optimizasyonu” kelimesinin kısaltılmasıyla elde edilen bir pazarlama terimidir. Arama motorlarındaki arama sonuçlarından ücretsiz trafik elde etme sürecini veya uygulamasını ifade eder.

Ayrıca, SEO, web içeriğini bağlantılar, anahtar kelimeler ve ilgili içeriğin oluşturulmasını kullanarak arama sonuçlarıyla daha uyumlu hale getirmek için yapılan herhangi bir çevrimiçi çabayı tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

SEO, özellikle bir web sitesini Google, Yahoo ve Bing gibi web sitelerinde arama sonuçlarında daha belirgin hale getirmeye odaklanan bir tür dijital pazarlamadır. Arama motorları, web sitelerine organik (ücretsiz) ziyaretçiler sağlamak için yaygın olarak kullanılan bir araç haline geldi ve SEO’yu son derece rekabetçi yapan da bu. Etkili bir strateji, bir şirket için büyük faydalar sağlayacaktır.

İnternete aşina iseniz, muhtemelen günde en az bir kez bir arama motorunu kullanıyorsunuz. Google, Yahoo veya Bing gibi büyük arama motorları, bilgi arayanlar için çok popüler seçeneklerdir. Bir kullanıcı bu arama motorları tarafından arama yaparsa, arama motoru sonuç web sayfasında (SERP’ler) hangi içeriğin görüntüleneceğine karar veren bir algoritmaya sahiptir. Arama motorları yalnızca web sitelerinden içerik görüntülemez. Ayrıca, bir arama sonucu sayfasında görüntülenen resimleri, videoları, yerel işletme sonuçlarını ve diğer formları gösterebilirler.

seo danismanligi
seo neden onemlidir
HEMEN ARA
Bilgi ve Danışma Hattı
E-POSTA DANIŞMA
Bilgi ve Danışma Hattı

Teknik SEO

Sunucunuzu ve web sitenizi, web sitenizin görünürlüğünü artırmak ve organik sıralamasını iyileştirmek için arama motorlarının sitenizi hızlı, verimli ve hassas bir şekilde taramasına ve aramasına izin verecek şekilde optimize etmek, teknik SEO olarak bilinir.

Sayfa İçi SEO

Sayfa İçi SEO, Google veya diğer büyük arama motorları tarafından keşfedilme şansının en yüksek olduğu ve aynı zamanda hedeflenen kullanıcılar tarafından yapılan aramalarda en üst sıralarda yer almaları için web sayfasının çeşitli öğelerini optimize etme yöntemidir.

Sayfa Dışı SEO

Arama motorlarının sonuç sayfalarında yerinizi yükseltmek için Site dışı yapılabilecek tüm backlink ve pazarlama yöntemlerini kapsayan çalışma, site dışı SEO olarak bilinir ve özenle yapılması gerekir. Buna sosyal medya üzerinden yapılan işlemler de dahildir.

Neden SEO Hizmeti?

Sitenize SEO’nun Etkisi Nasıl Olur?

SEO, herhangi bir işletmenin çevrimiçi varlığının ayrılmaz bir bileşenidir. Nitelikli bir SEO uzmanının yardımıyla şirketinizin rekabette öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. En sağlam SEO danışmanlık hizmetlerini kullanarak SEO stratejilerinizi optimize etmek ve pazarlama kampanyalarınızı genişletmek mümkündür.

Bu nedenle, profesyonel ve verimli bir SEO danışmanlığı, arama motoru trafiğinizin kalitesini artırmanıza ve işinizi büyütmenize olanak sağlayacak çok önemli bir husustur.

Büyüklüğü veya türü ne olursa olsun şirketler için çeşitli dijital pazarlama görevleri gerçekleştiren bir SEO danışmanı tarafından sağlanan SEO hizmeti. Ana hedefleri, markanızın veya işletmenizin arama motorları aracılığıyla internette fark edilmesini sağlamanın zorluklarında size yardımcı olmaktır.

 • SEO çalışması bittikten sonra site ne kadar sürede büyümeye başlar?

  Her endüstri ve her anahtar kelime, bireysel bir rekabet düzeyine tabidir. Bu nedenle, her sektördeki gelişme hızı ve sıralamalardaki güncellemeler, işin doğasına göre farklılık gösterir. Ayrıca, site içi SEO kuralları, Google tarayıcılarının web sitenizi bir sonraki ziyaretinden sonra yürürlüğe girmeye başlayacaktır. Web sitesindeki aktivite düzeyine de bağlı olan bu süre, Google'ın indeksleme hızına tabidir, ancak ortalama 3-4 gündür. Her sayfayı etkileyen bir SEO düzenlemesi olması durumunda, tüm sayfalar yeniden indekslenerek etkileri görülecektir. Google, bulguların gerçek olduğu sonucuna varmak için tutarlı bir araştırma olup olmadığını belirlemek için inceleme yapar. Bu nedenle, ortalama olarak sadece 3-4 ayda en hızlı iyileşmeyi bekleyebiliriz.

 • Google'da ilk sıra garantisi veriyor musunuz?

  Neticede ticari şirketlere sadece ticari kazanç sağlamak amacıyla verilen bu yalan vaatleri veren firmaların aksine, Google'ın Google yönergelerine göre Google'da en üst sıralarda yer almayı kimse garanti edemez.

 • Web sitem henüz yeni SEO hizmeti almanın zararı olur mu?

  Vuslat digital'in SEO tekniklerinin bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yüzlerce araştırma çalışmasından elde ettiğimiz verimlilik sonucunda %100 %100 olumlu geri dönüş sağladığı kanıtlanmıştır. Her web sitesi için çalışmayı planlamadan önce, işinize ve sitenize en uygun çalışma planını geliştirmeye başlamadan önce kapsamlı bir analiz yapıyoruz. Bu yüzden projeyi uzun süreli etki yaratacak ve olabildiğince doğal bir şekilde yürütüyoruz, çünkü sitenize en faydalı olacak programı en optimum tasarımla tasarlıyoruz.

 • Web siteniz Google'da neden listelen miyor?

  Web siteniz, arama motorlarının sitenizi keşfetmesini engelliyor (genellikle robots.txt dosyaları içinde) veya arama motorlarına sitenizi dizine eklememelerini söylüyor olabilir (genellikle dizine eklenmeyen etiketler kullanarak). Bu sorunların nedenini bulun ve web sitenizin dizine eklendiğini göreceksiniz. Site yakın zamanda oluşturuldu (birkaç hafta içinde), ancak sitenin bilgilerini henüz Google'a göndermediniz veya web sitenizi başka bir kaynaktan bağlamadınız, yani henüz dizine eklenmedi. Google Arama Konsolunu yükleyebilir ve indeksleme talebinde bulunabilirsiniz. Site, Google Web Yöneticisi Yönergeleri'ni ihlal ettiği için manuel ceza ile cezalandırıldı. Bu yaygın değildir ve pek olası değildir. Bunu sağlamak için en ciddi SEO stratejilerini kullanmalısınız.

 • SEO'nun maliyeti nedir?

  SEO'nun fiyatı, tamamlanması gereken iş miktarına bağlıdır. İnternetten ürün satan siteler daha karmaşıktır ve biz bu sitelere daha çok vakit ayırdık. Bu nedenle, fiyat, web sitenize ayırdığımız süreye bağlıdır. Sitenizde ne kadar uzun süre kalırsak, o kadar fazlasını başarırız.

 • SEO'nun önemli olmasının nedeni nedir?

  SEO, insanları arama yoluyla sitenize getirebileceği için çok önemlidir. Potansiyel müşteriler tarafından bulunamıyorsa, çevrimiçi bir varlığa sahip olmaya değmez. SEO'yu düzgün yapıyorsanız, sitenize gelen ziyaretçi sayısını organik olarak artıracaktır. Doğal olarak, bu satışların artması anlamına gelir.

 • Anahtar kelimelerin önemi nedir?

  Anahtar kelimeler çok önemlidir çünkü arama motorlarının kullanabileceği alaka düzeyi sinyalleri verirler. Sitenizin içeriği arama motorlarıyla alakalı olarak kabul edilebilirse, belirli bir aramanın sonuçları arasında görünme şansı daha yüksektir. Örneğin, İstanbullu bir çilingir iseniz ve siteniz "Çilingir İstanbul" adını içeriyorsa, bu ifadeyi arayan kişiler sonuçlarda sitenizi görebilir. Google algoritması, Rank Brain ve BERT dahil olmak üzere güncellemeler yapıldıkça daha karmaşık hale gelir, bu nedenle sitenizi anahtar kelimelerle doldurmanız spam olduğu için önerilmez.

 • Sayfa içi SEO mu yoksa sayfa dışı SEO mu?

  Her ikisinin de yerinde olması gerekir. Bu ajansta her zaman SEO denetimi olarak yerinde SEO ile başlarız. İyi bir site içi SEO temeline sahip değilseniz, geri bağlantıların etkileri fark edilmeyecektir. Bunun zaman zaman gerçekleştiğini gördük.

Sorunuz mu var?

SEO ile alakalı aklınıza takılan sormak istediğiniz tüm soruları hızlıca bizlere ulaşarak sorabilirsiniz.

Teklif Formu

Sizlere hızlı dönüş sağlamamız için teklif formu doldurmanız yeterlidir.

  icon money exchange 1 1

  SEO Hizmetinizi Sağlayalım

  Potansiyel müşterilerinizin anahtar kelimelerinizi kullanarak daha fazla satış ve hizmete yönlenmesini ister misiniz? Cevabınız ‘Evet’ ise bir telefon uzağınızdayız.

  SEO'nun Önemli Olmasının Nedeni?

  Günümüzün son derece rekabetçi pazarında, SEO her zamankinden daha önemlidir. Arama motorları, her gün sorularına yanıt arayan veya sorunlarına çözüm arayan milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Çevrimiçi bir blogunuz, web siteniz veya çevrimiçi mağazanız varsa, SEO şirketinizin büyümesine ve hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilir.

  Arama motorlarına kullanıcılar tarafından güvenilir ve anahtar kelimeler için en belirgin sıralamaları elde etmek web sitenizin güvenilirliğini artırır. İnsanlar arama motorlarına yazdıkları anahtar kelimelerin sıralamalarını not edecekler ve onların gözünde sıralamanız bir güven göstergesidir. Bazı insanlar bunu kabul etmese de, bir arama motorunda üst sıralarda yer almak, onlara daha güvenilir görünmenizi sağlar.

  • Bölgesel SEO
  • Profesyonel SEO
  • E-ticaret SEO
  • Satış Odaklı SEO
  WeCreativez WhatsApp Support
  Hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir ve hizmetleri inceleyebilirsiniz.
  👋 Merhaba, size yardımcı olmamı ister misiniz?