SEO Optimizasyon & Danışmanlık

Google’da ilk sıraya gelerek yeni müşteriler elde edebileceğinizi ve bu kitle artışı ile bütçenizde gözle görülür performans etkisi olacağını biliyor musunuz?

SEO Hizmetleri

SEO hizmeti öncesinde detaylı inceleme ve raporlama yapılması gerekmektedir. Belirlenen anahtar kelime ve algoritma yapılarına göre çalışma planı yapılır.

Veri Optimizasyon

Trafik Kontolü

Anahtar Kelime

Performans

SEO Hizmeti ve Optimizasyonu Nedir?

Firmalar Neden Seo Optimizasyonu Yaptırmalıdır?
Her firma, rakiplerinin bir adım önüne geçmek ve iş konumunu daha dahi büyültmek ister. Bu büyümeyi yakalamak ve daha çok müşteriye ulaşmak için bir internet sitesine sahip olurlar. Web siteniz internet ortamında konumunu alırken bunun yanı sıra doğru kullananlara dahi erişebilir mi sizce?
Uzman internet dizayn firmasıyla çalışmak yahut iyi bir internet sitesi hazırlatmak ara sıra dilediğiniz neticelere sizi ulaştıramıyor. Hatta arama motorlarında hatta de alt sıralardan kurtulamıyor olabilirsiniz. Bu vaziyet farazi ortamda yer almanız dışında elde etmek dilediğiniz başarılara size ulaştıramıyor ve müşteri kitlenizde hiç bir farklılık olmuyor. Tam dahi bu halde seo döneme girerek sizi bir adım öne çıkarıyor.

SEO Hizmetinde Kriterler

Şirketinizin ya da firmanızın yükselmesine sebebiyet verecek temel ancak bir o kadar önem dolu bilgileri merak ettiniz mi?

Mobil SEO

Mobil’de yapılacak olan ayarlar sitenizin hızına, açılışına, responsive tasarımına ve link yönlendirmesine etki etmektedir.

Site İçi SEO

Site içeriğinde anahtar kelimeler, başlıklar, arayüz kontrolü ve hız optimize ile verimliliğinizi performansa dönüştürün.

Site Dışı SEO

Site dışı seo sisteminde yaygın kullanılan Backlink ve linkleme sistemleri başlıca seçimler arasında yer almaktadır.

Tasarımsal SEO

Arayüzde bulunan resimler, etiketler, bağlantılar, başlıklar, içerikler ve menü yapısı vb. durumlar kontrol edilir.

Yazılımsal SEO

Sitenizin robotlar tarafından doğru şekilde erişilebilmesi için site haritası, kodlama ve sıkıştırma gibi ayarları sağlıyoruz.

Hosting Bazlı SEO

Sitenizin ihtiyaç duyacağı Hosting yapısını kontrol ediyoruz. Ram, CPU, DNS, TTFB, IO Disk ve diğer önemli değerler.

Ücretsiz SEO Kontrolü

Sitenizin ihtiyaçlarını ücretsiz olarak size listeleyerek iletelim.

  SEO Hakkında Bilgiler

  Aldığınız hizmeti tanımak sizlere avantaj sağlayacaktır. SEO konusunda bilgi ve deneyimlerimiz ile yüzlerce müşterilerimizi Google’da sıralamaya soktuk.

  SEO Hocası, SEO Hizmetlerini Bilen Değil Yapan Kişidir!

  Sektörün genişliğinden dolayı SEO Optimizasyon hizmetlerince yapılan vâdler çoğu zaman yalanlardan ibaret duruma gelmiştir. Kimse sizleri ilk sayfa ya da ilk sıra garantisi veremez, verenlerde yalan söylüyorlardır. Bizler sıra değil performans garantisi veriyoruz. Bir site 20’den 19’a düşmüşse bu bir performans garantisidir.

  SEO Nedir?

  Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO, internet sitelerimizin arama motorlarında daha çok görünürlülük elde etmesini sağlamak için uygulanan çalışmalar bütünüdür. Google ve başka arama motorlarında daha iyi konumlarda (sıralamalarda) yer alarak görüşmeci sayılarımızı artırabiliriz. Bu performansı arama motoru kurallarına hakim olarak elde edebiliriz. Şimdi SEO’nun ne olduğunu, nasıl yapıldığını ve detaylarını öğrenme vakti. Hazırsanız başlayalım.

  SEO Nedir Ne İşe Yarar?

  SEO, İngilizce bir kelimedir. Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltılmasıdır. Türkçe manası Arama Motoru Optimizasyonudur. Google ve başka arama motorlarında internet sayfalarının sözcük bazlı olarak iyi konumlarda yer alması için uygulanan çalışmaların bütünü olarak tanımlanabilir. İçeriğimde bunu örneklerle anlatmama karşın sık sorulan bir soru olduğu için bölüşmek istedim.

  SEO Neden Gereklidir?

  SEO’nun hedefi internet sitelerini Google yahut amaçlanan arama motorunda sözcük bazlı üst sıralara çıkarmaktır. Üst sıralarda bulunan internet sayfaları daha çok tıklama alırlar. Fazla görüşmeci her internet girişimcisini mesut eder fakat burada asıl mühim olan vasıflı kullanıcı sayısıdır. Yani SEO’yu daha çok görüşmeci alabilmek için değil daha çok vasıflı görüşmeci alabilmek için yapmalısınız.

  Arama Motorları Nasıl Çalışır?

  SERP’deki neticeleri belirleyen pekçok etken var, fakat en önemlileri arasında ilgi seviyesi, uzmanlık ve itimat bulunmaktadır. Bu sinyalleri anlamanız ve sitenizi bunlara göre optimize etmeniz internet sitenize yarar sağlayacaktır. Google ve başka arama motorları kullanıcılarına sadece en alakalı ve yetkin neticeleri sunmak istediği için bu faktörleri öneme alabilmek şart.

  Google nitelikli bir arama motorudur. Bugünlere, kullanıcılarına nitelikli bir tecrübe yaşattığı için gelmiştir. Bu nitelikli tecrübesi hangi internet sitesiyle yaşatırsa o internet sitesini her daim için ödüllendirir. Yani bizler Google’a nitelikli bir tecrübe yaşatma konusu ile alakalı yardımcı olursak bunun mükafatı kısa sürede alırız. Bu nedir? Kaliteli içerik üretmek, internet sitemizi kurallara göre optimize etmek, arama motorları için değil misafirler için çalışmak. Ayrıca, ara sıra kişiselleştirme de kesin sonuca tesir edebilmektedir. Kişiselleştirme için misal vermek gerekecekse: pozisyon bilgisi, kullanıcının arama geçmişi, kullanmış olduğu aygıt yahut sosyal bağlantılar olabilir.

  Anahtar Kelimeler SEO İçin Neden Önemlidir?

  Anahtar kelimeler, SEO stratejiniz için olmazsa olmazdır. Bu yüzden, analitik bir yaklaşım tüketmelisiniz. Öncelikle, potansiyel ziyaretçinizi düşünün. Ne tür bir arama yapıyor, ne istiyor? Sayfanızı yüzlerce değişik terim için optimize edemezsiniz. İşte bu nedenden çok özel sorguları tercih etmeli ve neyi optimize ettiğimize karar vermemiz gerekmektedir.

  Akılda tutulması gereken 3 mühim şey var: Sıklık, Rekabet ve Alaka.

  Anahtar sözcük soruşturma süreci, AKH, (Anahtar Kelime Hacimi), sıklık (insanların bir şeyler aradığı sıklık) ile rakiplik arasındaki ilişkidir (piyasanın ne kadar kompetitif olduğu). AKH, anahtar kelimeler arasında en büyük potansiyelin hangisinde olduğunu ve sitenize daha çok amaçlı trafik çekmek için hangisinin daha çok katkı sağlayacağını keşfetmek konusu ile alakalı yardımcı olur.

  İç Optimizasyon Nedir?

  Adından dahi anlaşılacağı gibi, iç optimizasyon, internet sitesinde uygulanan farklılıklarla alakalı olan optimizasyon türüdür. İçeriğinizin kullananlara nasıl gösterildiğini bilmek önemlidir. SERP’de bir başlık, bir tanımlama ve bir internet sitesi URL’si vardır ve internet sitenizi optimize etmeye başladığınızda şunlar ilk iyileştirmeniz gereken alanlardır.

  Web sitenizdeki her sayfa için eşsiz, açıklayıcı bir başlık ve tanımlama girmelisiniz. Ayrıca net ve sezgisel bir URL yapısına sahip olduğunuzdan güvenilir olmalısınız.

  SEO Performansımı Nasıl Ölçebilirim?

  Sitenizin SEO yönünden nasıl bir performans gösterdiğini öğrenmek için Google Analytics’ten çekebileceğiniz pekçok değişik data bulunmaktadır. SEO projelerinizin performansını ölçtüğünüzde, doğru yönde gidip gideceğinizi anlamanıza yardımcı olabilecek metrikler alttaki gibidir:

  Kanal Gruplaması – Organik trafiğiniz ücretli arama, yönlendirme trafiği, sosyal medya yahut elektronik posta pazarlaması gibi başka kanallarla karşılaştırıldığında nasıl bir performans sergiliyor?
  Ortalama Konum – SERP’de belli bir sorguya karşılık internet sitenizin ortalama sıralaması nedir?
  Tıklama Oranı – Web siteniz SERP’de belli bir sorguda almış olduğu gösterim ve alakalı sorgunun almış olduğu TO’su (tıklama adedinin toplam gösterim sayısına bölünmesi) nedir?
  Dönüşümler – Diğer kanallara kıyasla kaç adet transformasyon var? Dönüşüm oranı nedir?
  Davranış – Organik ziyaretçilerin derhal çıkma oranı nedir? Ziyaret başına sayfa gezine oranı ve sitede ortalama bulunma zamanı nedir?

  SEO ile İşimi Nasıl Geliştirebilirim?

  Arama Motoru Pazarlamacılığı (SEM), yatırım getirisi (ROI) yönünden optimizasyona kıymet yüksek performanslı anahtar kelimeleri bulmanıza yardım edebilir. Organik trafiğinizin artım göstermesini beklemek yerine, bir AdWords kampanyası başlatabilirsiniz. Bu sayede kullanmış olduğunuz anahtar kelimeler arasında büyük potansiyele sahip kelimeleri teşhis edebilirsiniz.

  Dış SEO Nedir?

  Dış SEO, adından anlayabileceğiniz gibi internet sayfamızı haricen büyüleyici unsurlardır. Backlink, Google ADS, Sosyal Medya Reklamcılığı ve Hesap Yönetimi, Mail ve SMS gönderimleri dış optimizasyon sınıfına girmektedir.

   

  E-SEO Nedir?

  SEO terimini sesli olarak “esio” diyerek telaffuz ederiz. Bu soru büyük ihtimalle SEO ile E-SEO terimlerinin değişik konular olduğunu düşünen bireylerin yapmış olduğu bir arama olsa gerek.

  Üçlü Kampanya (Web Tasarım + Sesli Video Tanıtım + Sosyal Medya Yönetim)

  Fiyat Teklif Oluşturun

  Vuslat Digital üzerinden alacağınız hizmet teklif talep formları 1 iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir. Firmamızın içerisinde yapılan testler ve fiyat teklifleri sadece gönderilen firmaya binaendir.